SMS- כל מה שרציתם לדעת על סמס ולא העזתם לשאול

 

מערכת לשליחת SMS- הודעה בטלפון חכם- סמס עם יוניסלהוא עלה לתודעה לראשונה בשנת 84', אבל רק בתחילת שנות ה-90 זכה למעמד מיתי.
אנחנו לא מדברים על מייקל ג'ורדן אלא על הודעת ה-SMS שהתחילה כרעיון צנוע שהקדים בהרבה את הטכנולוגיה, והפכה להיות צורת התקשורת הדומיננטית בעולם.

עוד בתחילת שנות ה-80', כשהרעיון של טלפונים ניידים התחיל לתפוס תאוצה, היה ברור כי עולם הטלפוניה יוכל להיות יותר רבגוני ולאפשר עוד דברים מלבד שיחות בלי כבל.
אבל כמו בהרבה מקרים אחרים, הרעיונות הקדימו תמיד את היכולת הטכנולוגית של התקופה. את הרעיון לשליחת הודעות טקסט הגו כבר בשנות ה-80, אך אף מכשיר סלולרי לא היה מתקדם מספיק עבור הטכנולוגיה החדשנית. הודעת ה-SMS הראשונה כלל לא נשלחה דרך הטלפון, אלא דרך המחשב והתוכן שלה היה "חג מולד שמח". רק עשור לאחר שהומצאה, בשנת 1994, נשלחה הודעת ה-SMS הראשונה מטלפון נייד באמצעות מכשיר נוקיה.

רגע, מה זה SMS בכלל?

ראשי התיבות של SMS הן Short Messaging Service – שירות שליחת הודעות קצרות. מדובר בצורת התקשרות מבוססת טקסט שנשלחת ממכשיר סלולרי או ממחשב למכשיר סלולרי אחר.
הודעות הטקסט היו רעיון מהפכני שהומצא על מנת להציע פתרון פשוט ויעיל להעברת הודעות בקלות ובמהירות בכל זמן ובכל מקום מבלי הצורך לבצע שיחת טלפון בזמן אמת.
אחד מהוגי הרעיון, פריהלם הילברנד ביצע מספר ניסויים אשר בסופם הגיע למסקנה כי כדי להעביר מסר יש צורך ב-160 תווים לכל היותר, כך גם נקבעה מגבלת התווים המוכרת לנו בטלפונים הסלולריים.

תחילה, צמיחתה של הודעת ה-SMS הייתה הדרגתית ואיטית למדי, אך לאחר עלייה במספר הטלפונים שתמכו בטכנולוגיית שליחת ההודעות בשוק והסרת ההגבלות על שליחת הודעות בין חברות תקשורת שונות, החלה עלייה משמעותית בשימוש בהן. כנראה שגם הוגי הודעות ה-SMS לא חזו את ההצלחה לה הן זכו, שיפורים ושדרוגים רבים נוספו להודעות ה-SMS שכללו גם הודעות מולטימדיה המכילות תמונות, יכולת לתזמון הודעות ועוד שהפכו את המוצר לאפליקציה עם השימוש הנרחב ביותר בטלפון הנייד.
בכל יום נשלחות למעלה מ-10 מיליארד הודעות SMS ברחבי העולם.

החל משנות האלפיים הודעות ה-SMS נהיו חלק בלתי נפרד מדרכי ההתקשרות שלנו ואף תפסו מקום מרכזי בתרבות הפופולרית. שליחת הודעות מופיעות כבדרך קבע בקליפים מוזיקליים, סדרות וסרטים עכשוויים ומאפשרים להוסיף נפח ועניין לעלילה המוצגת. למעשה, כשהודעת ה-SMS הייתה אופנה חדשה יחסית, לא מעט במאים לא היו בטוחים איך לגעת בה.
הרעיון של הודעה שמגיעה ממקום למקום בזמן שיא ומשלימה אינפורמציה בשביל אחת הדמויות עמד בסתירה להמון עלילות, שהיו יכולות להיראות שונות לגמרי בעולם בו הודעות SMS הן דבר שבשגרה.
לגן, ניתן לראות בלא מעט סרטים מסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 גיבור שבדיוק ברגע השיא מאבד את הטלפון, נתקע בלי סוללה, או "טוויסטים" עלילתיים דומים שהמטרה שהם היא להסביר למה ברגע הכי חשוב, ההודעה לא הגיעה ליעדה. רק אחרי שהטכנולוגיה הפכה לנפוצה וגדולה מכדי להתעלם ממנה למדו תסריטאים וסופרים להפוך את ההודעה למנוע עלילתי, כאמצעי לדמויות להביע רגשות.

למה הסמס הצליח כל כך?

הסיבה המרכזית להצלחתה האדירה של שליחת הודעות היא למעשה די פשוטה – אנחנו פשוט לא אוהבים לדבר בטלפון. לפי סקר שנעשה בארה"ב 75% מהאנשים ענו שהם מעדיפים לשלוח הודעות על פני שיחת טלפון.
כמו כן, האדם הממוצע שולח ומקבל הודעות פי חמישה מאשר שיחות טלפון. מדוע אנשים מעדיפים הודעות? היתרון העיקרי שיש להודעות הוא חוסר התלות בזמינות, ניתן לקרוא ולהגיב על הודעות בכל זמן. נוסף על כך, הודעות נחשבות לפחות מפריעות, הן לא קוטעות רצף עבודה או כל פעילות אחרת וניתן לענות עליהן תוך כדי עשייה של דברים אחרים (מלבד נהיגה כמובן) וגם בסביבה רועשת. הודעות הן גם כלי נהדר לשמירת הפרטיות שכן זרים סביבכם לא יוכלו לצותת ולהאזין להודעות שאתם מקבלים.

ההתכתבות בכתב לעיתים נראית לנו טכנית ולא ברורה. כיוון שטון הדיבור לא תמיד עובר בכתב, כוונת השולח עלולה להתפרש באופן שגוי.  אימוג'י ב SMS
בעקבות העלייה בשימוש בהעברת מסרים כתובים, עלה גם השימוש באמוטיקונים, מה שהיום מכונה אימוג'ים.

SMS ואימוג'י

הפעם הראשונה בה נעשה שימוש באמוטיקונים היה כבר במאה ה-19! שנים רבות לפני שנשלחה הודעות ה-SMS הראשונה.
הם הופיעו בעיתון מודפס ונקראו "אמנות טיפוגרפית".
הם הופיעו לראשונה בדיגיטל בשנות ה-80 כאשר הוחלט שהסימן (-: יכונה "Smiley Face" ויעשה בו שימוש כאשר מספרים בדיחה או אמירה הומוריסטית אחרת.
לאחר מכן הם צמחו והשתדרגו עד לאימוג'ים שאנחנו מכירים היום, שכבר אינם מורכבים מתווים פשוטים אלא מתמונות שעוצבו עבור מטרה זו וכוללים סימנים רבים החל מפרצופים, חיות וצמחים ועד לדגלי המדינות השונות.
אם אתם מרגישים שלא תמיד מובן לכם אם ההודעה שקיבלתם היא רצינית או הומוריסטית, אתם לא לבד. לפי "חוק פו", כלל אינטרנטי שנוצר בעקבות ויכוח בנושא, ללא שימוש באימוג'ים לא ניתן להחליט בוודאות אם מדובר בפרודיה או אמירה רצינית.

כך שאם אי פעם כתבתם משהו בציניות וקיבלתם תגובות המייחסות להודעה משמעות אחרת, דעו להתנסח אחרת להבא, לתבל באומטיקונים, או פשוט לציין כי התוכן הוא ציני.
אגב, לא כל תופעות הלוואי לשליחת הודעות הן שליליות: לשליחת הדעות יש גם ערך חיובי – מחקרים הראו שלאנשים ששולחים יותר הודעות יש פחות שגיאות כתיב, כתוצאה מההתנסחות הקבועה בכתב.

השפעת ה -SMS על עולם השיווק

כברת הדרך המרשימה שעברו הודעות ה-SMS הפכו אותם לכלי מקובל לקידום מכירות ועסקים. בכל בנייה של אסטרטגיה שיווקית בחלק המתייחס לשיווק דיגיטלי הודעות ה -SMS לוקחות חלק.
כיום אין אפילו צורך בהחזקת טלפון נייד על מנת לשלוח הודעות SMS וניתן לשלוח אותן באמצעות המחשב, דרך האינטרנט או תוכנה ייעודית באופן המאפשר לעשות זאת בצורה מתוזמנת ולמספר גדול של נמענים.
לשיווק ולקידום דרך הודעות SMS יעילות מוכחת, מחקרים מראים שאנחנו בודקים את הטלפון שלנו בממוצע 80 פעם ביום! מעבר לכך, 98% מהודעות ה-SMS שנשלחות גם נקראות, כמעט תמיד תוך דקות בודדות.
בעידן בו סמארטפונים שולטים בשוק הטלפונים ניתן בקלות לנצל הטכנולוגיה העכשווית ולשלוח הודעות שכוללות קישורים לאפשרויות רכישה, צפייה במבצעים ועוד.

שיווק באמצעות הודעות SMS זו שיטה זולה וממוקדת יותר מאשר פרסום המוני כמו שלטי חוצות או קניית זמן שידור בתקשורת המסורתית על מנת להגדיל מכירות ולקדם את העסק שלכם.
ישנן מספר דרכים להשתמש בהודעות SMS באופן שיווקי כמו דיוור ועדכונים על מבצעים, שליחת סקרים קצרים שעוזרים להבנת רצונות קהל היעד וליצירת חיבור עם הלקוחות, המידע מגיע ישירות לטלפון, מה שנותן תחושה שמדובר בהודעה אישית ויכולה להגיע לתפוצה רחבה בזמן קצר וכמעט לכל דמוגרפיה. מדובר בטכנולוגיה פשוטה לשימוש באמצעות מערכת SMS בה התכנים מוכנים ומתוזמנים מראש כדי שישלחו בשעה אידיאלית.

אם אתם רוצים לרתום את הטכנולוגיה הזו בצורה המיטבית, כדאי לכם להשתמש בכלי המתאים, לחסוך לעצמכם (ולנמענים) זמן ולאפשר צורת תקשורת פשוטה יותר וטורדנית פחות משיחות טלפון.

 

5 יתרונות לשליחת הודעות סמס ודיוור אלקטרוני      sms- סמס

  1. 1. פרסום חכם וממוקד יותר – 
  2. מערכת לשליחת SMS ומערכות דיוור אלקטרוני, הן למעשה מערכות מתקדמות המיועדות למגוון רחב של ענפים בהם קיימת דרישה להפצת הודעות SMS  והודות דוא"ל ישירות לטלפון הנייד ו/או הדואר האלקטרוני של נמען ההודעה. לפיכך, המפרסמים שביניכם יכולים לעשות שימוש באותן מערכות ובכך להבטיח לעצמכם שיטת פרסום חכמה וממוקדת יותר המגיעה ישירות לאמצעים השונים (והנגישים) של נמען ההודעות.

2. פרסום חכם מבוסס מיקום-
אחד מהיתרונות הנלווים למערכות המתקדמות של שליחת הודעות SMS קשור לעובדה שניתן לתזמן את שליחת ההודעה אך ורק לקהל לקוחות המצויים בכל רגע נתון בסמוך לכתובת הפיזית של בית העסק שמטעמו התבצעה שליחת ההודעה. יתרון זה מאפשר לכם לחשוף את קהל היעד הנמצא ברגעים אלו ממש בסמוך לבית העסק שלכם בכל מידע או תוכן שיווקי הרלוונטי עבורו באותה נקודת זמן.

3. פילוח מדויק של קהלי היעד הרלוונטיים לכם-
שליחת הודעות סמס או דברי דוא"ל, מתאפשרים באמצעות מאגרי נתונים המכילים רשומות שונות של קהלי יעד הרלוונטיים עבורכם. רשומות אלו כוללות קהלי יעד שונים אותם תוכלו לפלח באופן המדויק ביותר בהתאם להגדרת מאפיינים שונים כגון: גיל, מגדר (גברים, נשים), מגזר (חילוני, דתי מסורתי, חרדי וכו), אזור מגורים ואפילו תחומי עניין. אפשרות זו פותחת עבור המשווקים הנבונים שביניכם, חלון הזדמנויות שיווקי למכור ולשווק את מרכולתכם לקהל היעד הרלוונטי ביותר עבורכם.

  1. 4.  מעקב דינמי ומדויק אחר תוצאות מהלכי השיווק-
    מערכות מתקדמות לשליחת הודעות SMS ודיוור אלקטרוני כוללות בתוכן פיצ'רים שונים המאפשרים לכם לנתח במדויק ובאופן דינמי ורציף את תוצאות המהלך השיווקי אותו ביצעתם, לרבות, קבלת דוח אודות היקף הפעילות (מספר הנמענים אליהם נשלחה ההודעה מטעמכם), נתון הציג בפניכם כמה ממקבלי ההודעה פתחו אותה וכמה מהם מחקו אותה עוד בטרם קריאתה ונתונים נוספים המאפשרים לכם לבחון את תוצאות הפעילות ולפעול בהתאם לממצאי הנתונים השונים בזמן אמת.

5. קשר ישיר ורציף אל מול קהל הלקוחות שלכם בכל רגע נתון-
מערכות הדיוור השונות מאפשרות לכם לשמור על קשר רציף וישיר עם קהל הלקוחות ולעדכן אותו בכל מידע שיווקי אותו תרצו לחשוף בפניו בכל רגע נתון.

 

ואם אתם שואלים את עצמכם איך זה שSMS עדיין כל כך פופולרי- יש פה סרטון מצויין שמסביר את זה


 

לסיכום,
מערכות מתקדמות לשליחת הודעות סמס (ודיוור אלקטרוני), מאפשרות גם לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בכל פעילות שיווק פרסומית אותה אתם בוחרים לקיים לקהלי היעד השונים הרלוונטיים ביותר עבורכם בכל נקודת זמן.

כיצד נדע אם ההודעה שקיבלנו אמינה או ספאמית? מה לעשות אם נחשפנו לספאם שמזיק לנו?

  בעידן שבו הכול כל כך משווק דיגיטלית, לעיתים קשה להבדיל ולהבחין בין הודעה רגילה להודעת ספאם. אנחנו מקבלים כל היום (ולפעמים בלילה) הודעות SMS, הודעות ווצאפ, הודעות ברשתות החברתיות ועוד. ורק רוצים לבצע חסימת הודעות sms או חסימה בכל פלטפורמה אחרת. אז כיצד נבחין בין הודעת ספאם להודעה שבאמת יכול להועיל לנו? הנה כל…

שליחת הודעות SMS | כל היתרונות בשליחת SMS

שליחת הודעות SMS הינו  כלי לדיוור קצר, אישי וממוקד להודעות שמגיעות ישירות למכשיר הנייד של המשתמש כאשר המטרה העיקרית הינה ביסוס מערכת היחסים עם הלקוח והנעת הלקוח לפעולה כזו או אחרת. קמפיין SMS  הוא הדרך המהירה והיעילה ביותר להגיע ישירות לקהל היעד, מחקרים שנערכו מראים כי שיעור הפתיחה של הודעות ה SMS מדהימים בין 90-98…

יתרונות ניהול של רשימת תפוצה

שימוש ברשימות תפוצה הוא פופולארי מאוד ואפשר באמצעותו להגיע לקהל יעד נאמן. את אותו קהל יעד, אפשר בהמשך להמיר ללקוחות שירכשו מוצרים ושירותים. רשימות התפוצה יכללו מידע על מוצרים חדשים, מידע על מבצעים, עדכונים לגבי פוסטים חדשים באתר העסק ועוד. מהם היתרונות של רשימות תפוצה? יש המון יתרונות, בואו נדבר על חלקם: -נכס לכל דבר…

כלים ועזרים מומלצים לשיווק דרך אימייל

אימייל התקבע כבר מזמן בתור דרך אולטימטיבית שבה אנשים מתקשרים זה עם זה. עם על הכבוד לוואצאפ, מסרים חשובים בענייני עבודה, עסקים ונושאים אחרים עוברים במיילים. כאשר מדובר בכלי כל כך שימושי ופופולרי, זו תהיה טעות שלא למקסם את הפוטנציאל השיווקי הטמון בכך. נסביר על כמה כלים ועזרים מומלצים לשיווק מוצלח יותר באמצעות אימייל. פלטפורמה…

מערכות דיוור אלקטרוני – כך בונים מערכת יחסים עם הלקוח

כולנו מקבלים בכל יום מיילים שונים ומשונים. מיילים מבעלי עסקים, מיילים מנותני שירות, מיילים שמציעים לנו קורסים והרבה מאוד שיווק שנוחת אצלינו בתיבת המייל גם בלי שנרצה בהם. אז קודם כל ברור שאת כל מה שאנחנו מקבלים לכאורה בקשנו או לפחות הסכמנו לקבל. כי אם לא היינו מסכימים לקבל את כל הדיוור היה זה לא…

טיפים לשיווק מנצח דרך אימייל מרקטינג

שיווק באמצעות אימייל היה ונשאר דרך מקובלת מאוד (אך כמובן לא היחידה), לקידום מוצרים ושירותים מכל הסוגים. האם לשלוח מייל עם מסר זה או אחר, זה מספיק? התשובה היא שלא. יש דרכים טובות לעשות זאת ויש דרכים שיובילו אך ורק לערימת הספאם. הטיפים הבאים לשיווק מנצח, יבהירו לכם מה ואיך לעשות. רשימת נמענים גדולה נכון…

ניהול כל זירת הדיגיטל במקום אחד – משרדי פרסום

משרדי הפרסום בעידן החדש, הם משרדים מודרניים ומתקדמים אשר מבצעים ניהול כל זירת הדיגיטל במקום אחד. הם עובדים בשיטות עבודה חדשניות שלא השתמשו בהן בעבר וזאת לאור השימוש הנרחב ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות. המהפך של משרדי הפרסום משרדי הפרסום הוותיקים שעבדו לאורך שנים בעיקר בנושא הפרינט, הבינו בשנים האחרונות שהקדמה רצה בצעדי ענק ולכן הם…

סופר קופירייטינג להודעות SMS

קמפיין SMS הוא אחד מכלי השיווק החזקים ביותר העומדים לרשות בית העסק. אך כדי להנות מיתרונות הערוץ השיווקי הזה חשוב לפעול ביעילות ובחכמה ולייצר קופירייטינג מנצח!   שיווק באמצעות SMS מהווה שיטת שיווק יעילה וכדאית, שהסיכויים גבוהים מאוד שהלקוח יקרא, וזאת בשל העובדה שכולנו מסתובבים קרוב קרוב וצמוד אל המכשיר הנייד. סקרים מראים כי ההיענות למסרים…

הנגשת מידע – מה זה ולמה זה חשוב?

נדרשתם להנגיש מידע? אלו הכלים הטובים ביותר עבורכם: בשנים האחרונות החוק הישראלי מחייב מאגרי מידע להיות מונגשים. ההנגשה כוללת מגוון רחב של צעדים שכולם נועדו לאפשר גם לאנשים בעלי מוגבלויות שונות להצליח לקבל את המידע הדרוש להם. אם ברשותכם מאגר מידע שאתם נדרשים להנגיש, הגעתם למקום הנכון. כאן תקבלו מידע על הכלים שבעזרתם תוכלו לבצע…

דיוור ישיר דרך הטלפון לעסקים – איך זה יכול לעזור במקסום המכירות בעסק?

רוצים להתחיל להגדיל את כמות המכירות של העסק שלכם? זה משהו שיוכל לקרות ביעילות מרבית באמצעות דיוור ישיר דרך הטלפון לעסקים שמתבצע בצורה אחראית. זה כל מה שאתם צריכים על מנת להיות מרוצים לחלוטין עם הדרך שבה אתם מחליטים לעשות את הדברים הללו.   קחו לתשומת ליבכם שאם אתם רוצים לשווק את העסק שלכם בצורה…