חוק הספאם

  לקבלת הצעת המחיר

  המשתלמת ביותר

  חייגו 072-395-4718
  או מלאו פרטים:


  תנאי מבצע

  יש לך רשימה מעל
  מיליון הודעות?
  פנה אלינו ישירות וקבל הצעה מיוחדת!

  חוק הספאם – שיווק מבוסס מסרונים ששומר עליכם

  הפריצה הגדולה של תחום העברת המידע והתקשורת האלקטרונית יצרה פלטפורמות שיווקיות רבות, וגרמה להצפה של רשתות התקשורת בפרסומות ומסרים שיווקיים. תופעת דואר הזבל הפרסומי, הוא ה"ספאם", הפכה למגיפה שהיה צורך למגר, ולהגביל את האופן שבו ניתן להשתמש בכלי דיוור ברשת למטרות פרסום. לשם כך נחקק חוק הספאם, שמטרתו להגדיר את גבולות הדיוור הישיר ולהגן על פרטיותם של ציבור הצרכנים. עבור קהל המפרסמים, עם זאת, החוק מהווה קושי ומעורר חשש מפני פרסום שלא יעמוד בנוסח החקיקה וחשיפה לתביעות. בואו נראה מהו חוק הספאם, ומדוע אצלנו ביוניסל אתם יכולים להיות שקטים ולדעת שאתם בטוחים.

  מהו חוק הספאם?

  חוק הספאם הוא תיקון לחוק התקשורת, שהתקבל בשנת 2008. הוא אוסר על משלוח דברי פרסומת בכל אמצעי תקשורת, מבלי שהנמען נתן לכך הסכמה מפורשת. אם הלקוח אישר קבלה של פרסומות בעת רכישת מוצר כלשהו מהעסק, הפרסומת צריכה להיות כזו שמתייחסת "למוצר או לשירות מסוג דומה" לזה שנרכש, לפי לשון החוק. החוק מתייחס למסרים שיווקיים ומסחריים בלבד, שמטרתם לעודד רכישת שירות או מוצר, או הוצאה כספית אחרת. אדם שמקבל הודעות כאלה רשאי לתבוע את הגוף המפרסם, ולקבל פיצוי של עד 1,000 שקלים עבור כל הודעה שקיבל. במקביל, כל הודעה פרסומית שנשלחת ב-SMS או באימייל צריכה לכלול את פרטיו של המפרסם וכן הסבר לגבי אופן ההסרה מרשימת הדיוור. בנוסף, הודעות אימייל צריכות לכלול את המילה 'פרסומת' בכותרת הנושא.
  ספאם

   

   

   

   

  חוק הספאם

  הכתבה מאתר דה מרקר

   

  פיצוי כספי גבוה כהרתעה

  בשנת 2014 הורה ביהמ"ש העליון על הגדלת פיצוי בשני מקרים של הפרתו. השופט, אליקים רובינשטיין, טען כי היקף הפיצוי צריך להיות תואם את מטרת החוק, שהיא מיגור התופעה ויצירת הרתעה. לדבריו, החוק הישראלי דומה לשיטה האירופאית, לפיה כל שליחת דבר פרסומת בפקס, דוא"ל או מסרון, דורשת הסכמה מפורשת מראש של הנמען. החוק האמריקאי, לעומת זאת, קובע כי ניתן לשלוח דברי פרסומת כל עוד הנמען לא שלח בקשת הסרה מרשימת התפוצה או סירוב לקבלת פרסומות. הסיבה לבחירת הגישה האירופאית היא השאיפה לנטרל או לצמצם את תופעת הספאם הפרסומי ולהגן על הצרכנים ועל מידת הביטחון של רשתות התקשורת. מאחר וכלי האכיפה המרכזי הוא הפיצוי הכספי שנדרש ממפרסמים, יש לוודא כי סכום הפיצוי גבוה ומהווה כלי הרתעה ממשי, טען השופט.

   

  אפשרויות פרסום בטוחות

  מטרת החוק היא הגנה על פרטיות המשתמשים והצרכנים ברשת התקשורת, אך חשוב לזכור כי הוא מותיר מרחב רב לשיווק הוגן ויעיל. חברת יוניסל מציעה מערכות שיווק חכמות המאפשרות שיווק רחב, מפולח ויעיל, פועלות במסגרת החקיקה על סעיפיה השונים, ומהוות הגנה בפני עבירה על נוסח החוק. התפקיד שלנו ביוניסל הוא ליצור מערכות יחסים טובות בין העסקים לבין הלקוחות שלהם, והתנאי הראשוני לכך הוא שמירה על פרסום הוגן המגן על קהל הצרכנים. אנחנו מתמחים בכתיבה בהתאם לכללים המשפטיים, ולכן השימוש במערכות שלנו מאפשר ראש שקט וידיעה כי פרסום העסק שלכם נעשה באופן תקין ומיטבי. מאחר והשיווק המבוסס על שליחת מסרוני SMS ודיוור אלקטרוני הוא מהמובילים כיום, חשוב במיוחד לדעת כי מערכת הדיוור יוניסל פועלת באופן בטוח ובהתאם לחוק.

   

  מערכות חכמות לשליחת SMS ודואר אלקטרוני

  מאז שפרצו הטלפונים הניידים לשוק ולתודעה הציבורית, אנחנו עדים למהפכה של ממש בתקשורת הבינאישית ובעולם המידע הדיגיטלי. בימינו, כמעט ואין אדם ללא טלפון נייד, בדרך כלל חכם, ואנו חשופים להם באופן מתמיד. מבין כל הכלים לניהול התקשורת היומיומית SMSהוא אולי ערוץ התקשורת הזמין, הנפוץ, הזול, הפשוט והנוח ביותר, ולכן הוא מהווה כיום את חוד החנית בניהול מערך השיווק העסקי ומערכות היחסים בין עסקים ולקוחותיהם. יוניסל מפעילה מערכת שליחת מסרונים ללקוחות לפי הגדרות מתוחכמות, בקמפיינים מקצועיים, ליווי והדרכה לכל אורך הדרך, והחשוב מכל – ביטחון והגנה מפני תביעה משפטית.

   

  יוניסל מגנה עליכם

  חוק הספאם מאפשר גם לכל מי שנתן את אישורו לקבל דברי פרסומת, אם במפורש ואם בעת רכישת מוצר כלשהו, לשלוח הודעת סירוב המבטלת את הסכמתו בכל עת. משלוח דברי פרסומת ללא אישור מפורש מראש, או לאחר שהנמען שלח הודעת סירוב או ביטל את הסכמתו, מהווה עבירה פלילית שדינה קנס בגובה של עד 200,000 ₪. גובה הקנס בהחלט מהווה איום, אך אתם לא צריכים להטריד את עצמכם בניסיון להבין ולרדת לעומקם של סעיפיו השונים של החוק. בשביל זה אנחנו כאן. לקוחות יוניסל נהנים מקמפיינים מקצועיים ויכולים לדעת בבטחה שהם פועלים בהתאם לחוק ומוגנים מבחינה משפטית. כל המערכות של יוניסל מותאמות מראש ללשון החוק ופועלות במסגרתו. הן מאפשרות לעסקים לנהל מערכות יחסים עם לקוחותיהם משלב טרום-הגיוס וההצטרפות, בליווי מקצועי דינאמי ושוטף, ובתחושת ביטחון.

   

  הפתרון המושלם לשיווק ופרסום דיגיטלי

  ראינו, אם כן, כי ניתן כיום ליצור קמפיינים לשיווק ופרסום ברשת התקשורת, שהם מהיעילים ביותר ויוצרים מערך שיווק שלם, דינאמי, ומוגן משפטית. מערכת הדיוור האלקטרוני של יוניסל, המאפשרת גם שליחת מסרוני SMS, מאפשרת יצירת מערך שיווקי מקיף, בהתאם להגדרות וצרכי העסק, באופן פשוט ועם יכולות אוטומטיות מגוונות. ההודעות נשלחות לפי פילוח כמו גיל, מקום מגורים, הבעת עניין במוצר מסוים, וכדומה, ולפי הצמתים השיווקיים שקובע העסק. כך למשל ניתן לבחור לשלוח הודעה לקראת יום ההולדת, לפני החגים, או להודיע על מוצר חדש שהגיע, על אירועים ומבצעים, על שינויים ושדרוג של העסק, וכדומה. המערכת החכמה שולחת את המסרונים לפי השקלול של כל הנתונים, כך שאין צורך בכל התערבות שהיא, אם כי ניתן כמובן לערוך ולשנות את ההגדרות הראשוניות בכל עת.

   

  תנו לנו לדאוג לחוק הספאם

  המהלך של חקיקת חוק הספאם הוא מהלך חשוב, הבא להגן על כולנו ולהגדיר גבולות בטוחים למרחב השיווק והפרסום ברשת.
  • כמפרסמים, עליכם לדעת תמיד שאתם פועלים בהתאם לו. אין זה אומר שאתם לא יכולים ליצור קמפיינים שיווקיים מובילים בעלי הצלחה גבוהה, באופן יעיל וללא חשש. אתם מוזמנים אלינו ליוניסל לעצב עבור העסק שלכם את מערך השיווק המתאים לו, וליהנות ממיטב הפתרונות הטכנולוגיים, מההדרכה המקצועית הצמודה ומהשרות האדיב, ולדעת שאתם יכולים לשכוח מחוק הספאם, ולתת לנו לטפל בו.

   לקבלת הצעת המחיר

   המשתלמת ביותר

   חייגו 072-395-4718
   או מלאו פרטים:


   תנאי מבצע

   יש לך רשימה מעל
   מיליון הודעות?
   פנה אלינו ישירות וקבל הצעה מיוחדת!